Aktualności

http://nemo-wodnyswiat.pl/uploads/baner/pic_24_Sprawdz_plan_dzialan.jpg
Mar 13, 2016

Rekordowa "Otyliada" w Nemo!

"Otyliada", czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki to impreza, która już po raz drugi odbyła się na basenie sportowym Nemo. Była to świetna okazja do zabawy, jak i sprawdzenia swoich możliwości w wodzie.

12 marca dokładnie o godzinie 18:00 pływacy na 42 pływalniach w Polsce wskoczyli do wody. W Nemo zawodnicy pływali aż do godziny 6.00 dnia następnego! Padło wiele rekordów! W maratonie udział wzięło więcej uczestników niż w poprzedniej edycji, a najmłodszy uczestnik w wieku 5 lat przepłynął dystans 350m!

Mimo upływających godzin atmosfera na pływalni była wspaniała, a frekwencja nie malała. Za trud włożony w pokonanie swoich własnych rekordów każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa wraz z pamiątkową monetą.

Niekwestionowanym zwycięzcą "Otyliady" w Nemo został Szymon Kuczyk, który pokonał dystans 30 km 150m. Wśród nagrodzonych jako najmłodszych znaleźli się: Jan Niedziółka lat 5 i Magdalena Wojtas lat 9, którzy dodatkowo otrzymali pluszowe foczki, symbol Otyliady. Najstarszy uczestnik biorący udział w imprezie to Pan Zbigniew Dymecki, który ukończył 75 rok życia. Nie pominęliśmy również najliczniejszej rodziny Orłowskich, która bawiła się w 4 osobowym składzie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za sportową atmosferę z nutką rywalizacji.